• sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

1. Каде е вашата локација?

Ние сме во градот Шенжен, Кантон провинција, Кина.

2, Што е вашиот производ?

Screen printing machine, hot stamping machine, heat transfer machine, pad printing machine, and other machines which you need.

3.How да нарачате машини?

1). Прашање за професионална цитатноста и комуникацијата на пациентот.

2). Потврди цената, олово Тине, мостра, рок на плаќање и сл за да се заврши наредби.

3). Продажбата испрати фактура повик за плаќање со вас нашата компанија печат.

4). Клиентите организираме депозит и да ни испрати приемот банка.

5). Почетна производство ќе се организираво однос на олово време, ние ќе ги информираат клиентите во прво време ако некој неизвесен прашања ќе се случи, се приспособат на новите доведе време.

6). Крајот Производство ние ќе ја испрати на слики да ви за одобрување, ние ќе организираме на пратката по одобрување исто така може да се организираме на инспекција на трети лица пред пратката.

7). Клиенти организира рамнотежа и нашите продажни ќе брод на стоките. Информирајте на следење на број и да го провери статусот на парцела за клиенти или оригиналниот B / L за морски пратката.

8). 0rder може да се каже "Заврши" кога ќе ја прими стоката и да ги задоволи со нив и нашите услуги.

9). Повратни информации на Lanlin за квалитет и услуга, пазарот на повратни информации и сугестии, ние може да го направи подобро.

10). Lanlin ќе им понуди по продажба на услуги, кога ви се потребни.

Како производител и трговец, Нашата цел е да стане вашиот добар снабдувач и партнер на машини за печатење.

4.What се бара информации од страна на клиентите за котација?

Ве молиме кажете ни подолу информации:

На димензија и материјал на вашиот производ?

Колку бои што ги испечатите?

Дали таа има регистар станица во buttom од шише?

Што е брзина на печатење сакате?

Целосна автоматска машина или полу автоматска машина?

Споделете ја Вашата слика печатење или барање печатење за нашата референца.

Други барања.

5.Can ви испрати ценовник?

Ве молиме испратете е-маил на info@lanlinprintech.com,ги споделите со нас вашите барања.

6.Can ви обезбеди помошни машини, како пред-машина за печатење, пост машина за печатење?

Да, Ве молиме испратете е-маил на info@lanlinprintech.com,ги споделите со нас вашите барања.

7.Can ви обичај машина?

Да, Ве молиме испратете е-маил на info@lanlinprintech.com,ги споделите со нас вашите барања.

8. Која е минималната количина за еден цел?

Без ограничување.

 

9. плаќање е начинот на кој?

ТТ, МЗ, Western Union

10. Што е начинот на кој пакет?

случај иверица.

11. Зошто LED светилка за лекување?

Сега тоа е тенденција која LED УВ ламба лекување обично се донесува од страна на печатење компании. бидејќи 

1) со електрична енергија е многу помал, а цената е евтин од онаа на конвенционалните УВ жива светилка, која заштедува пари. Моќта на LED светилка е околу 400 W, додека моќта на жива светилка е 1,8-5 kW.

2) Животниот век на LED светилка е премногу долг до 8000 часа, живот жива светилка е 800 часа. Жива светилка е консумираме.

3) Ултравиолетовите на жива светилка е штетно за кожата, но LED светилка без жива harmness на кожата. 

4) Класично УВ жива светилка се потребни неколку минути за пред-греење, но ЛЕР не се потребни. Ако на електрична енергија е од време на време, одеднаш, тоа е штетно за жива УВ ламба и намалување на нејзиниот живот. Додека LED светилка нема harmness. Значи LED светилка е најдобар избор. 

5) Помали димензии, лесен за инсталација и работа, ниски трошоци за одржување.

12.What за техничката служба?

• Пред-продажба:

Слободен консултираат, бесплатен примерок, дизајн, без цртање.

• Во текот на исполнувањето на договорот:

Посетете фабрика, врши увид на стока, бесплатна обука.

• По-продажба на услуги:

Инсталација, дебагирање и обука бесплатно;

Гаранција е една година сметано од денот на приемот на стоката. За време на гаранција, одржување, поправка и замена на делови од недостатоците на стоките бесплатно. И обезбедување на одржување во текот на целиот живот на машината.

Слободен инсталација, бесплатна обука, и одржување живот; Купувачот плаќа круг билети, хотелски и храна за нашите инженер;

13. Што е четири боја процес или боја CMYK модел?

Четири бои процесот е кога делото е создадена, а потоа поделени во четири бои (CMYK) кои се комбинираат за да се создаде целиот спектар на бои кои се потребни за фотографски отпечатоци. Ова значи дека голем број на бои може да се симулирани користење на само 4 екрани, намалување на трошоците, време, и во собата-up. Мастила се потребни за да се вклопуваат и се повеќе проѕирен, што значи компромис со Енергија на боја.

Сакаат да работат со САД?WhatsApp Онлајн Chat!