LP-F280 Fully Automatic Chain-Type Screen Printing And Hot Stamping Machine For Glass And Plastic Object - China Lanlin Printech
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

LP-F280 Fully Automatic Chain-Type Screen Printing And Hot Stamping Machine For Glass And Plastic Object

 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Warranty: 1 year
 • Порт: Шенжен
 • Време на испорака: 60 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  апликации:

  Тоа може да се користат да се направи екран печатење и топла печат различен модел и зборот на цилиндрични и квадратни објект.

  На пример, вино стакло шише, стакло шише алкохол, пиење стакло шише, соја сос стаклени шишиња, тегли, стаклени цевки, други стаклени садови и така натаму

  8747a3cf11ad328e2818e49474df3a70 - екран печатење-stamping_ 副本

  licores_serigrafia_3084_FA_ 副本

  карактеристики:

  1. Усвојување на механички синџир стил за пренос на шишиња. Едноставна структура, лесно ракување, одржување ниска, точен регистар, висока автоматизација, брзо печатење.

  2. Механички регистар и регистар визуелни марка може да се постигне. Боја на боја регистар точност.

  3. Контролирани од Саладин и екран на допир, со видови на систем за следење за да се обезбеди машина работи стабилно и сигурно со голема брзина.

  4. Опремени со функции, како што се:

  Автоматски хоризонтални напојување и outfeed на член;

  ориентација;

  Анти-статички уред прашина;

  Пламен пред-третман;

  Автоматско пред и главниот регистар;

  Не статија не печати;

  Конвенционалните УВ или LED систем УВ лекување.

  5. Факултативна интеграција на различни обработка, односно единица топла печат и лакирање.

  6. Познати електрични делови се користат од Тајван, Франција, Германија, САД и Јапонија да се обезбеди квалитет на машината и стабилноста на печатење.

  параметри:

  Брзина на печатење: 1200 Парчиња / час (во зависност од член обликот, големината и печатење на слики, бескрајно прилагодување)

  област за печатење: Φ30-90mm, Висина 80-220mm

  Компримиран воздух притисок: 6-8 Бар

  Машинско димензија: 3400 L * W 1200 * 2200mm H

  Power: AC 380V, 3-Phase, 50Hz/60Hz, 10Kw(conventional UV), 6Kw(LED UV)

   
 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!