LP-S2A/3A/4A/5A Semi Automatic Bottle Container Tube Jar Silk Screen Printing Machine - China Lanlin Printech
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

LP-S2A/3A/4A/5A Semi Automatic Bottle Container Tube Jar Silk Screen Printing Machine

 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Warranty: 1 year
 • Порт: Шенжен
 • Време на испорака: 5 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  LP-S2A/3A/4A/5A Полу автоматска Шише Контејнер Tube Тегла свила екран печатење ИНГ машина

  Опис:

  The semi-automatic bottle and container screen printer is a well designed and versatile machine.

  This machine can screen print on flat and cylindrical objects such as blow molded bottles, cosmetic tubes, aluminum water bottles, drum sticks, glass pipettes, etc.

  IMG_20180724_103248_ 副本

  стакло печатење примероци полу авто машина

  моќ банка

  карактеристики:

  This machine features quick & simple tooling changeovers, precise mechanical registration & conveniently all controls are on the front panel.

  • електро-пневматски контролирани

  • Програмабилни поставеност

  • Пневматски се контролира со амортизери

  • Вертикална главата лифт со нагоре / надолу за заклучување

  • Линеарна топчести лежишта на стврднати шахтите

  • контролиран прекинувач нога

  • гумен навалување, корекција на искривувања, и висина

  • Екран рамка прилагодување на агол

  • Универзален тела лента за поставување на сопствени инструментално

  • Систем за шишиња инфлација со регулатор

  • Шише инфлацијата е синхронизирано со печати циклус

  • регулира гумен притисок со манометар

  • кат levelers и тркалца

  спецификации:

  Технички податоци

  LP-S2A

  LP-S3A

  LP-S4A

  LP-S5A

  Диск систем:

  пневматски

  пневматски

  пневматски

  пневматски

  Обликувате Нагоре / Надолу Мозочен удар:

  100mm

  100mm

  100mm

  80mm

  Максимална област за печатење круг:
  Максимална област за печатење Овални:
  Максимална област за печатење Flat:

  Ø 75mm
  230mm Arc Length
  150 x 220mm

  Ø 110mm
  340mm Ar`c Length
  200 x 320mm

  Ø 200mm
  620mm Arc Length
  200 x 630mm

  Ø 350mm

  1090mm Arc Length

  Can not for flat printing

  Максимална екран Рамка Големина:

  280 x 430mm

  380 x 580mm

  400 x 800mm

  450 x 1350mm

  Брзина на печатење циклус:

  1980 cycles/hr

  1200 cycles/hr

  960 cycles/hr

  780 cycles/hour

  Гумен притисок:

  4 – 6 Bar

  4 – 6 Bar

  4 – 6 Bar

  4 – 6 Bar

  Електрични Извор:

  110V/220V 50-60Hz

  110V/220V 50-60Hz

  110V/220V 50-60Hz

  110V/220V 50-60Hz

  Потрошувачка на воздух:

  0,7 L / циклус

  0,7 L / циклус

  0,7 L / циклус

  0,7 L / циклус

  Машина Тежина:

  135 kg

  150 kg

  170 kg

  277 kg

  Машина Тежина (вклучувајќи опаковане):

  185 kg

  200 килограми

  260 kg

  407 kg

  Димензии (L x W x H):

  830 x 750 x 1270mm

  1310 x 1010 x 1315mm

  1130 x 750 x 1350mm

  1650 x 1320 x 1400mm

  Гајба Димензии:

  980 x 870 x 1410mm

  1400 x 1050 x 1430mm

  1250 x 940 x 1460mm

  1800 x 1520 x 1550mm

   






 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!