S-2А 3А Полу автоматска Шише Контејнер Tube Тегла свила екран машина за печатење - Кина Lanlin Printech
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

S-2А 3А Полу автоматска Шише Контејнер Tube Тегла свила екран машина за печатење

 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 10 месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Western Union
 • Време на испорака: 5 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  Полу автоматска Шише Контејнер Tube Тегла свила екран печатење ИНГ машина

  Опис:

  S-2А 3А полуавтоматски печатач шише и сад екран е добро дизајниран и разноврсна машина. 3А S-2А може да екран печатење на рамна и цилиндрични предмети, како што удар украсениот шишиња, козметички цевки, алуминиумски шишиња со вода, тапанот стапчиња, стакло пипети, итн

  IMG_20180724_103248_ 副本

  стакло печатење примероци полу авто машина

  моќ банка

  карактеристики:

  3А S-2А карактеристики брз и едноставен инструментално примопредавања, прецизни механички регистрација и во склопот на сите команди се на предната плоча, со што на S-2А 3А theperfect целиот универзална екран печатење.

  • електро-пневматски контролирани

  • Програмабилни поставеност

  • Пневматски се контролира со амортизери

  • Вертикална главата лифт со нагоре / надолу за заклучување

  • Линеарна топчести лежишта на стврднати шахтите

  • контролиран прекинувач нога

  • гумен навалување, корекција на искривувања, и висина

  • Екран рамка прилагодување на агол

  • Универзален тела лента за поставување на сопствени инструментално

  • Систем за шишиња инфлација со регулатор

  • Шише инфлацијата е синхронизирано со печати циклус

  • регулира гумен притисок со манометар

  • кат levelers и тркалца

  спецификации:

  Технички податоци S-2А S-3A
  Диск систем: пневматски пневматски
  Обликувате Нагоре / Надолу Мозочен удар: 100mm (3.94 ") 100mm (3.94 ")
  Максимална област за печатење круг:
  Максимална област за печатење Овални:
  Максимална област за печатење Flat:
  75mm (2,95 ") O
  230mm (9,06") Arc должина
  150 x 220mm (5.91 "x 8.66")
  110mm (4.33 ") Ø
  340mm (13,39") Орлеанка должина
  200 x 320mm (7,87 "x 12.60")
  Работна маса големина: 200 x 300mm (7,87 "x 11,81") 250 x 400mm (9,84 "x 15,75")
  Табела Прилагодување: X, Y +/- 15mm / 15 степени X, Y +/- 15mm / 15 степени
  Максимална екран Рамка Големина: 280 x 430mm
  (11.02 "x 16,93")
  380 x 580mm (14,96 "x 22,83")
  Екран рамка Дебелина: 18 - 25mm (0,71 "- 0,98") 18 - 25mm (0,71 "- 0,98")
  Гумен Агол: 0-15 степени 0-15 степени
  Брзина на печатење циклус: 1,980 циклуси / hr 1.200 циклуси / hr
  Гумен Брзина: 33 / мин 20 / мин
  Гумен притисок: 2 - 4 Бар 2 - 4 Бар
  Електрични Извор: 110V / 220V 50-60Hz 50W 110V / 220V 50-60Hz 50W
  Има Внесете Притисок: 80 psi 80 psi
  Потрошувачка на воздух: 0,7 L / циклус 0,7 L / циклус
  Машина Тежина: 135 kg 150 kg
  Машина Тежина (вклучувајќи опаковане): 185 kg 200 килограми
  Димензии (L x W x H): 830 x 750 x 1,270mm
  (32,68 "x 29.53" x 50 ")
  1.310 x 1.010 x 1,315mm (51.57 "x 39,76" x 51,77 ")
  Гајба Димензии: 980 x 870 x 1,410mm
  (38,58 "x 34,25" x 55,51 ")
  1400 x 1050 x 1,430mm (55,58 "x 41,34" x 56,30 ")
 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!