LP-F412 Fully Automatic CNC Controlled 4 Color Universal Screen Printing Machine For Decoration Of Cylindrical And Oval Glass Containers - China Lanlin Printech
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

LP-F412 Fully Automatic CNC Controlled 4 Color Universal Screen Printing Machine For Decoration Of Cylindrical And Oval Glass Containers

 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Warranty: 1 year
 • Порт: Шенжен
 • Време на испорака: 80 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  LP-F412 Fully Automatic CNC Controlled 4 Color Universal Screen Printing Machine For Decoration Of Cylindrical And Oval Glass Containers

  апликации:

  Овој мултифункционален двобоен ротирачки екран машина за печатење се применува на различни печатени шема и зборот на цилиндрични и овална објект.

  На пример, вино стакло шише, стакло шише алкохол, пиење стакло шише, соја сос стаклени шишиња, тегли, стаклени цевки, други стаклени садови и така натаму.

  Одликувајќи се со лесно ракување, боја да се во боја со голема точност регистар, многу автоматизација, брзо во печатење и ниска одржување.

  5400520_ 副本 wijjn.nl-Consejo-de-la-Alta-Риоха-tinto_ 副本

  печатење примероци стакло

   

  карактеристики:

  1. Механички регистар и регистар визуелни марка може да се постигне. Боја да се во боја со голема точност регистар.

  2. Контролирани од Саладин и екран на допир, со видови на систем за следење за да се обезбеди машина работи стабилно и сигурно со голема брзина.

  3. Опремени со функции, како што се:

  Вертикална или хоризонтална напојување и outfeed на статија,

  ориентација,

  Анти-статички уред прашина,

  Пламен пред-третман,

  Автоматско пред и главниот регистар,

  Не статија не печати,

  Конвенционалните УВ или LED систем УВ лекување.

  4. Машински се комбинираат со пневматски возење. Користи фотоелектричен сензор за контрола на прекин. Едноставно ракување и стабилен трчање. Печатење со голема прецизност и квалитет.

  5. Сите главни компоненти се од Тајван, Франција, Германија, САД и Јапонија да се обезбеди квалитет на машината и стабилноста на печатење.

  6. Изборен интеграција на различни обработка, односно единица топла печат и лакирање.

  параметри:

  Брзина на печатење: 1800-2100 Парчиња / час

  (Во зависност од член обликот, големината и печатење на слики, бескрајно прилагодување)

  област за печатење: Φ30-90mm, Висина 80-220mm

  Компримиран воздух притисок: 6-8 Бар

  Машинско димензија: 5400 L * W * H 5000 2400mm

  Power: AC 380V, 3-Phase, 50Hz/60Hz, 40Kw(conventional UV), 265Kw(LED UV)

   
 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!