A102 Целосно автоматско Мулти Боја на екран машина за печатење - Кина Lanlin Printech
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

A102 Целосно автоматско Мулти Боја на екран машина за печатење

 • Мин.нарачката Кол: 1 приврзок
 • Набавка Способност: 10 месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, Western Union
 • Време на испорака: 15 дена
 • детали за производот

  Тагови производ

  A102 Целосно автоматско Мулти Боја на екран машина за печатење

  апликации:

  Таа е погодна за печатење на различни видови на круг, овал, рамен објекти. Таа е широко се применува на печатење на козметички сад, бебе шише, медицината шише, пиење шише, масло за подмачкување шишиња, стакло силиконски цевка, пенкало ракав, керамика, итн

  102 примероци екран машина за печатење Печатење на екран 102 примероци

  карактеристики:

  1. иновативни системот за пренос е многу стабилен во донесувањето на шишиња, лесно да се смени помеѓу различни видови на шишиња, лесен за ракување. Тоа може да се поврзе до максимум 6 бои од еден господар машина и модуларен машини. Секој модуларен машина е синхронизиран управувано, точни регистрација меѓу бои, стабилен и сигурен перформанси.

  2. Контролирани од Саладин и HMI за едноставна операција, точни регистрација, поефикасно производство.

  3. Во согласност со карактеристиките на производите, оваа машина може да биде опремен со автоматски утовар и истовар систем, unscrambler, ориентација, анти-статички уред, пламен предтретман, автоматски пре- и главниот регистар, ниту еден член не се печати, а системот УВ лекување, итн

  4. Главните компоненти се од Франција, Германија, САД и Јапонија да се обезбеди квалитет на машината и стабилноста на печатење.

   параметри:

  модел А102-B А102-B А102-B А102-B А102-B А102-B
  Брзина на печатење: круг 3600 парчиња / час
    овални 4200 парчиња / час
  големина на печатење: круг ø25-90mm, Висина 40-260mm
    овални 40-100mm ширина, висина 40-260mm
  Компримиран воздух притисок: 5-7 Бар
  притисок на горивото гас: 1.5 Бар
  бои за печатење: 1 2 3 4 5 6
  моќност: AC 380V, 3-фаза, 50Hz / 60Hz; 6,5 Kw 13 kW 19,5 Kw 26 Kw 32,5 Kw 39 Kw
  Машина: Димензии (мм) должина 1900 3800 5700 7600 9500 11400
    ширина 1000 1000 1000 1000 1000 1000

   

 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!